Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 new

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: new   Sat May 30, 2009 3:22 am

I tregon bashkëshortit se është burrë pas tri
vitesh martesë

Nusja e rrejshme kineze ka kaluar tri vite martesë me
bashkëshortin i cili nuk e ka ditur se është martuar me një burrë. Ai e ka
dëgjuar të vërtetën vetëm në gjykatën e qytetit Zechuan.
Bashkëshorti lehtë
i mashtrueshëm Fu Shitou nga Zhechuan është martuar me transvestitin 44-vjeçar
Wei Jinhua pasi që ishte miqësuar me kunatën e tij. Wei pas një zënke me
bashkëshortin ka ikur nga shtëpia. Policia e ka kapur dhe e ka kontrolluar. Fu
është shokuar kur ka dëgjuar të vërtetën në gjykatë.“Nuk mund ta besoj se nuk e
kam ditur. Por, asnjëherë nuk kemi bërë seks kështu që nuk kam mundur as ta di.
Vetëm kam dashur që të përkujdeset për mua”, ka thënë i shkreti Fu.Gjykatësi e
ka liruar Wein dhe ka thënë se policia vetëm është dashur ta qeth si mashkull,
por jo edhe ta arrestojë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: new   Sat May 30, 2009 3:23 am

Shtatzënat të cilat kanë vende pune të tilla që kërkojnë angazhim fizik ose
ato të cilat kanë orar të zgjatur dhe jo të rregullt, janë më të rrezikuara që
të lindin parakohe, paralajmërojnë shkencëtarët irlandezë.
Duke përcjellë
1.100 shtatzëna, shkencëtarët nga Universiteti i Dublinit kanë vërtetuar se
kushtet e tilla të punës ndikojnë në më shumë se 50% të rasteve që foshnja të
lindë me masë më të vogël se normalisht.

Është treguar se edhe shtatzënat
të cilat kanë orar jo të rregullt pune, janë për katër herë më të rrezikuara për
të lindur parakohe, pavarësisht statusit të tyre ekonomik. Autorët e studimit,
këto rezultate i shpjegojnë me ndikimin e kushteve të këqija në vendin e punës,
por edhe si pasojë e stresit që krijohet në punë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: new   Sat May 30, 2009 3:23 am

Australianeve u pelqen qe te flasin per seksin, po ne c'menyre? Tani eshte
radha e zakoneve seksuale te te rinjve dhe edukimit te tyre mbi kete
teme.
Nje sondazh i kryer te 450 te rinj ne Melburn, rezultoi se kjo
gjenerate tenton te zbehe eksperiencat e saj seksuale dhe te mbivleresoje te te
tjereve. Rreth 70 perqind e te intervistuarve, jane te bindur se miqte e tyre
kane nje raport seksual me te mire, me te gjate dhe me te shpeshte krahasuar me
ata vete.

Rezultatet jane publikuar ne te perjavshmen "Sexual Health".
"Duhet te shohim me detaje dhe te kuptojme se sa ky kompleks inferioriteti
influencon ne sjelljen e te rinjve", u shpreh profesoresha Margaret Hellard, e
Qendres Burnet Institute for Population Health.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: new   Sat May 30, 2009 3:26 am

Një djalosh nëntëvjeçar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka publikuar librin e
quajtur “Si të flisni me vajzat”.
Libri i Alec Grevenit filloi si një projekt
i shkrimit kreativ në shkollën e tij në Castle Rock të
Colorados.

Pamfleti i tij i shkruar me dorë është shitur nga 5 dollarë në
panairin e librit të shkollës ku u bë edhe më i shituri.

Gazetat lokale
shkruan për këtë ngjarje, me pas ai u ftua në një emision televiziv që edhe e
solli atë në sipërfaqe për të nënshkruar kontratë me shtëpinë botuese
HarperCollins.

Tani libri i tij mund të gjendet në 46 faqe në mbarë
Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

"Kam parë se shumë djem kishin telashe
të flasin me vajzat" ka thënë Alec për gazetën e njohur amerikane “New York
Post”. "Nëse unë them tung dhe ti ma kthen me tung, sigurisht kemi një fillim të
mbarë", ka thënë ai.

Këshillat e tij për djemtë përfshinë thonë – mos u
fryni më, mos e teproni me komplimente dhe kini kujdes nga “vajzat e
bukura".

"Është lehtë të vërehen vajzat e bukura sepse ato kanë vathë të
mëdhenj, fustane të shtrenjta dhe shumë stoli", shkruan ai në kapitullin e
tretë. "Vajzat e bukura janë si automjetet që kanë nevojë për shumë
vaj".

Ai vazhdon se: "Zgjidhja më e mirë për djemtë është një vajzë e
rregullt. Mbani mend, disa vajza të bukura janë të pandjenja kur vjen puna tek
djemtë. Mos u lejoni të ju kapin".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: new   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
new
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: