Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fujitsu Venus

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Fujitsu Venus   Sat May 30, 2009 12:31 pm

Kompania Fujitsu në konferencën Fujitsu Forum 2009 ka prezentuar prototipin e procesorit më të shpejtë në botë tani për tani.

Çipi mban emrin e koduar Venus dhe shenjën zyrtare SPARC64 VIIIfx
dhe thuhet se arrin performansa 2.5 herë më të mira se modelet më të
shpejta tani për tani nga Inteli. Ky prototip i Venusit është punuar me
proces 45-nanometërsh dhe ka tetë bërthama dhe kontrollerin e integruar
memorik. Performansat janë 128 Gflops, ndërsa detajet tjera si takti
nuk janë bërë të ditura. Ky procesor fillimisht është dedikuar për
superkompjuterët, por Fujitsu e lë të hapur mundësinë për publikimin e
versionit edhe për një masë të gjerë të shfrytëzuesve.


<table class="contentpaneopen"><tr><td class="contentheading" width="100%"> </td><td class="buttonheading" align="right" width="100%">

</td><td class="buttonheading" align="right" width="100%">
</td><td class="buttonheading" align="right" width="100%">
</td></tr><tr><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td></tr></table>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Fujitsu Venus
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Portali :: Teknologjia-
Kërce tek: