Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Dashuri me shikim te pare: eshte e mundur?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Dashuri me shikim te pare: eshte e mundur?   Sat May 30, 2009 1:03 pm


A eshte e mundur qe kur shohim nje mashkull per here te pare te kuptojme qe ky do jete burri jetes sone?
Duke
marre shkas nga kjo pyetje, disa shkencetar amerikan dhe australian
kane zbuluar qe dashuria me shikim te pare eshte ceshtje ADN, dhe
perputhje gjenetike. Pergjegjesia e studimit, prpofesoresha Mariana
Wolfner, docente ne Universitetin Cornell, shpjegon se si permes
aktivizimeve te gjeneve pergjegjes, zgjedhim partnerin. Ky eshte nje
shpjegim qe nuk do te bind romantiket, te cilet besojn ne dashurine me
shikim te pare si nje zgjedhje e fatit te destinuar te qendrojne bashke.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Dashuri me shikim te pare: eshte e mundur?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bimët dhe shtazët sheruese dhe ushqimore
» Ramiz Dërmaku: Pa dashuri dhe flijim jeta s'ka kuptim
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik ” shqiptar!”
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Ç’ ËSHTË NJERIU? CILA ËSHTË ORIGJINA? ÇFARË LLOJ SHORTI KA AI?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sociologji-
Kërce tek: