Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Zgjatet jeta e pacientëve që vuajnë nga kanceri i veshkave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Zgjatet jeta e pacientëve që vuajnë nga kanceri i veshkave   Sat May 30, 2009 1:04 pm


Një
studim i ri tregon se një bar i ri i zbuluar së fundmi, mund t’ua zgjat
jetën për dy vite më shumë pacientëve të cilët vuajnë nga kanceri i
veshkave.
Shkencëtarët
nga Instituti për hulumtimet e kancerit “South Wales” në qytetin
britanik Swansea, kanë zbuluar se bari ‘Sunitinib’ është më efektiv në
mjekimin e kancerit të veshkave në krahasim me barnat të cilët përdoren
në mënyrë tradicionale.

“Këto të dhëna ofrojnë një fazë të re
në mjekimin e kancerit të veshkave dhe metastazave të tij”, thotë
udhëheqësi i studimit, profesori John Wagstaff. Edhe ky bar ka efektet
e veta anësore, siç është lodhja, mundimi dhe rritja e rrezikut për
infeksion. Kanceri i veshkave renditet në vendin e 11-të në bazë të
shpeshtësisë në vendet e zhvilluara, ndërsa si faktorë rreziku
konsiderohen duhanpirja, mbipesha dhe shtypja e lartë e gjakut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Zgjatet jeta e pacientëve që vuajnë nga kanceri i veshkave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ramiz Dërmaku: Pa dashuri dhe flijim jeta s'ka kuptim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sociologji-
Kërce tek: