Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Edhe meshkujt trashen gjatë shtatzënisë së partnereve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Edhe meshkujt trashen gjatë shtatzënisë së partnereve   Sat May 30, 2009 1:04 pm


Një
studim i realizuar në Britani të Madhe tregon se përveç femrave, gjatë
shtatzënisë fitojnë në peshë edhe partnerët e tyre meshkuj.
1/5
nga 5.000 pjesëmarrësit në studim kanë treguar se gjatë shtatzënisë së
partneres së tyre kanë ngrënë më shumë vakte brenda ditës, ndërsa afër
40% prej tyre kanë treguar se gjatë kësaj periudhe kanë konsumuar
çokollata dhe ëmbëlsira të ndryshme.

25% e meshkujve kanë
treguar se qëllimisht e kanë ngrënë pjesën më të madhe të ushqimit
ashtu që partnerja e tyre shtatzënë të mos ndjehet keq për shkak të
rritjes së peshës trupore. ¼ e pjesëmarrësve në studim, për shkak të
rritjes së peshës trupore është dashur të blejnë tesha me numër më të
madh, ndërsa pas lindjes së foshnjës vetëm 1/3 e prindërve të rinj i
janë nënshtruar dietës së bashku me partneret e tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Edhe meshkujt trashen gjatë shtatzënisë së partnereve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dashnim Hebibi:Dita e flamurit u festua edhe në Bosnjë e Hercegovinë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sociologji-
Kërce tek: