Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Adresa Te Ndryshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: mail@domaini-juaj.com Inbox 2Gb ne Hotmail.com   Fri May 29, 2009 10:46 pm

Live.com mundeson qe ju te hapni e-mail@domaini-juaj.com duke lidhur domainin tuaj me MX Records te Hotmail.com pastaj secili do te kete mundesi te hap e-mail@domaini-juaj.com me Inbox 2Gb ne Hotmail.com


1. Se pari hyni ne http://domains.live.com
2. Klikoni tek "Get Started"
3. Pastaj "Use a domain I already own" shkruani domainin te cilin deshironi ta lidhni me live.com dhe kliko "Continue"
5. Tani ju duhet te zgjedhni e-mail te cilin deshironi ta beni
Administrator qe ti kontrolloni domainet tuaj. Klikoni tek "Create a
new Windows Live ID in your domain, ex: myadmin@domain-i-juaj.com". Ju tani mund te hapni administratorin me qfardo e-maili shembull: ast.crew@gmail.com etj dhe ju vie nje e-mail nga Live.com per konfirmim...
6. Pastaj: You are currently signed in as myadmin@domaini-i-juaj.com. To make myadmin@domaini-i-juaj.com the administrator for domaini-i-juaj.com, click Continue. Ketu ju pyet se a deshironi qe ta beni administrator myadmin@domaini-i-juaj.com
qe te keni mundesi pastaj te beni login me kete e-mail ne
domains.live.com qe ti kontrolloni domainet tuaj... dhe klikoni Continue
7. Tani jeni ne açountin tuaj qe ti menagjoni domainet tuaj... MX
server: 1284986379.pamx1.hotmail.com kete MX Record ju duhet ta veni
tek hosti juaj (keto nuk jane te njejta gjithmone ndryshojne per qdo
domain tjeter) dhe pas 24 oreve ju mund te hapni e-mail@domaini-juaj.com me inbox 2 Gb ne hotmail.com
8. Qe te hapni "Membership" qe do te thote secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com shkoni tek "Open Membership" dhe klikoni "Turn On Membership"
9. Tani "Membership" eshte e hapur shkoni tek "Sign-up Module" dhe aty
e keni HTML Kodin per ta vendosur ne faqen tuaj qe secili te mund te
hape e-mail@domaini-juaj.com
10.Qe te beni login ne açountin tuaj hyni ne http://domains.live.com
dhe klikoni "Sign in", ketu mund te beni login me e-mail adresen me te
cilen keni regjistruar domainin tuaj me heret ne Live.com...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Hapni Adres Me Black-Mind.com   Sat May 30, 2009 12:02 am

Nqs Doni me Hap adres Me Black-Mind.com Dhe regjistrimi Ne Gjuhen Anglishte Hyni Ketu:
Kliko Ketu Per Te Hapur Adres Me Black-Mind.Com


SHpresoj T;ju Pelqeje!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Shqipar.eu   Sat May 30, 2009 12:13 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: hotmail.it   Sat May 30, 2009 12:14 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: hotmail.fr   Sat May 30, 2009 12:15 am

Hap Adres me Hotmail.fr

Hyr Ne Ket Link Dhe hap adres me @hotmail.fr
https://accountservices.passport.net/reg.srf?id=2&vv=30&sl=1&lc=1036Paris:71000
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Hap adres me msn.com   Sat May 30, 2009 12:17 am

Hap Adres me msn.com

hyni ne ket link dhe hapni adres me Msn.com
https://accountservices.passport.net/reg.srf?ns=msn.com&sl=1&lc=1031

Shpresoj T;ju Pelqeje!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Adresa Te Ndryshme   Sat May 30, 2009 12:20 am

shume e mire
por kjo tem levizet dhe dergohet te MSN Messenger
pasi ka lidhje me MSN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Adresa Te Ndryshme   Sat May 30, 2009 12:24 am

kjo tem levizet te MSN Messenger
Mbrapsht në krye Shko poshtë
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Hap Adres Me Freskohu.com   Sat May 30, 2009 1:42 pm

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Hap Adres me Hotmail.co.uk   Sat May 30, 2009 1:42 pm

Hyr Ne Ket link Dhe Hap adres me hotmail.co.uk
https://accountservices.passport.net/reg.srf?id=2&sl=1&lc=2057
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Adresa Te Ndryshme   Sat May 30, 2009 1:43 pm

Ketu postoni Mundesi Per Te Hapur Adresa Te Ndryshme Por Me INBOX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Adresa Te Ndryshme   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Adresa Te Ndryshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Komente të ndryshme
» Foto të ndryshme dhe lule
» Urime për Ditëlindje!
» Të ndryshme!
» Të ndryshme!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: MSN Messenger-
Kërce tek: