Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si Ta Transferojm vBulletin prej nje Hosti ne nje Host tjeter ?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Si Ta Transferojm vBulletin prej nje Hosti ne nje Host tjeter ?   Thu Jun 04, 2009 5:50 pm

Se pari shkarko Bigdump.php


Uploado te gjithe vB ne host veq follderin Install jo
Hap nje follder me emrin Dump dhe aty uploado fajllin bigdump.php qe shkarkove dhe backup.sql
Vjen pytja si me marre backupin ?
Shko keshtu : AdminCP-->>Krejt poshte me duket eshte
Mirembajtje-->>Database Backup-->>I ben te gjitha PO ja bon
save edhe e uploadon ne follderin Dump
Me pas editojme fajllin bigdump.php keshtu :$db_server = 'serverin e Mysql'; $db_name = 'database name ';
$db_username = 'username e databazes'; $db_password = 'password i
databazes';


Krejt fajllat ja bojme CHMOD ne 777
Si behet CHMOD ne 777
Lehte me FlashFXP shko te fajlli qe don me bo CHMOD klikon me te djathten dhe eshte opcioni CHMOD dhe e bon 777 edhe ok
Me pas shkojme keshtu per ta riderictuar :

Kodi:

www.sajtiyt.com/dump/bigdump.

php
Dhe importon perseri backupin -->>Zgjedh Backupin-->>Start Import !!
Me pas shkojme keshtu per te bere upgrade :

Kodi:
Kodi:

www.sajtiyt.com/install/upgrade.php


Shkon te gjitha next edhe u kry !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
 
Si Ta Transferojm vBulletin prej nje Hosti ne nje Host tjeter ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Vbulletin :: Tutorials Rreth vB-
Kërce tek: