Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mathcad 14

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Mathcad 14   Thu Jun 04, 2009 8:56 pmToday's top engineers use Mathcad to perform, document and share
calculation and design work. The unique Mathcad visual format and
scratchpad interface integrate live, standard mathematical notation,
text and graphs in a single worksheet - making Mathcad ideal for
knowledge capture, calculation reuse, and engineering collaboration.Mathcad is engineering calculation software that drives innovation
and offers significant personal and process productivity advantages for
product development and engineering design projects. Unlike proprietary
calculating tools and spreadsheets, Mathcad lets engineers design and
document engineering calculations simultaneously with comprehensive
applied math functionality and dynamic, unit-aware calculations.* Easy to learn and use - no special programming skills required

* Increases productivity, saving engineers time and reducing errors

* Improves verification and validation of critical calculations

* Captures intellectual property and promotes calculation best practices

* Enables secure, robust management of calculations when used with Windchill

* Complete documentation of calculations supports standards complianceKodi:
http://uploading.com/files/XA2C64LL/Mtc14-stp.part01.rar.html

http://uploading.com/files/S5OBVNHS/Mtc14-stp.part02.rar.html

http://uploading.com/files/Q7ZMZQ20/Mtc14-stp.part03.rar.html

http://uploading.com/files/C8VN5ELA/Mtc14-stp.part04.rar.html

http://uploading.com/files/MZXEZBMW/Mtc14-stp.part05.rar.html

http://uploading.com/files/BEML2E2M/Mtc14-stp.part06.rar.html

http://uploading.com/files/IL0VX7T3/Mtc14-stp.part07.rar.html

http://uploading.com/files/5P5R6A4E/Mtc14-stp.part08.rar.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
 
Mathcad 14
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: