Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Rregullat e Pergjithshme te RiniaFr

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Rregullat e Pergjithshme te RiniaFr   Mon May 18, 2009 9:16 pm

1.Gjuha Zyrtare e Forumit.
Gjuha zyrtare e këtij forumi është Gjuha
Shqipe.

2. Mos bëni postime të përsëritura.
Para se të bëni një
postim, shikoni ose kërkoni nëse postimi juaj është bërë më herët nga ndonjë
anëtarë tjetër.

3. Ndalohen postimet me përmbajtje ofenduese.
Ndalohen
postimet ofenduese ndaj anëtarëve tjerë, respektoni njëri-tjetrin. Ndalohen
postimet ofenduese ndaj racës, gjinisë, krahinës apo fesë.

4. Vetëm një
llogari për person.
I njejti person mund të ketë vetëm një llogari në
forum.

5. Ndalohen temat keqdashëse dhe ilegale.
Ndalohen të gjitha
temat me qëllim keqdashës, postimet me përmbajte të ndonjë krijuesi pa lejën e
tij.

6. Linçet të vendosen në CODE
Të gjitha linçet jashtë forumit
duhet të vendosen në CODE.

7. Kur
kërkoni ndihmë ju lutem përfshini sa më tepër informacion që të
mundeni. Këtu mund të përfshihen logs dhe command line output. Asnjë
njeri nuk mund t’ju ndihmojë ju në rast se nuk ka informacion të
mjaftueshëm.
8. Falenderoni ata që ju ndihmojnë. Bërja e ditur e një
post që ju ndihmojë jo vetëm është vlerësim për personin që ju ndihmoi,
por mund të ndihmojë dh të tjerë me të njëjtin problem. Të gjithë ata
që kanë gjetur përgjigje në këtë forum dhe janë ndihmuar nga të tjerët
ftohen të marrin pjesë në këtë forum dhe t’ju përgjigjen pyetjeve të
ndryshme për të ndihmuar të tjerë ose të bëjnë një donacion në këtë
projekt.
9. Mos vini link në drejtim të siteve pornografike ose
siteve qe mund të kenë materiale që konsiderohen ofenduese për të
tjerët.Çdo postim me përmbajtje të tillë do të fshihet dhe përdoruesit
do t’i çohet një paralajmerim.

10.Rregullat e Forumit Mund të Ndryshohen Her Pas
Here...

Keshtu qe antare te nderuar respektoni ato se per ndryshe mundeni qe te larggoheni nga forum ne raste mos respektimi .

Me Sinqeritet

Staffi : RiniaFr


Edituar për herë të fundit nga Dardani në Mon Jun 08, 2009 6:38 pm, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Rregullat e Pergjithshme te RiniaFr   Sat May 30, 2009 1:09 am

Detyrat Dhe Qka eshte SuperModeratori dhe Moderatoret

Moderatorët janë anëtarë (ose grupe anëtarësh) të cilët janë zgjedhur për tu marrë me
problemet e përditshme të forumit.
Ata kanë mundësi të redaktojnë dhe fshijnë mesazhet si edhe mundësi të kycin, shkycin, zhvendosin, fshijnë dhe ndajnë temat e forumit që moderojnë.
Përgjithësisht moderatorët kanë për detyrë të mbajnë mesazhet në temë dhe të fshijnë mesazhet fyese dhe abuzive


Tema Rreth Zbulimeve Nga Teknologjia(jo Shkenca) Shkojne tek nenforumi Teknologjia
Tek Sygjerime Shkojne Vetem Ato Qka Kan Te Bejne Per Forumin Jo per Ty(Antarin).
Tek Programe Programet Kompjuterike
Tek Njoftime Shkojne Ndryshimet ne Forum Mbledhjet e Stafit etj
V.I.P shkojne te rejat Nga Bota e Jashtme Njerzit E Famshem
Tek Kerkesa Te Ndryshme Mundesh Me Qit Kerkesa Qe smundesh Me I Bo ne Asnje Pjes tjeter te Forumit
Tek Shporta I Levizet Temat E mbyllura dhe ato qe Tema qe jan te vjetruara

By : H.iT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
 
Rregullat e Pergjithshme te RiniaFr
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Rregullat-
Kërce tek: