Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Barcoleta për Nasradinin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:48 pm

nje dit nasradinit ja kishin vjedhur bicikleten dhe ai doli ta kerkoj . por at
dit kur ja vjodhen bicikleten nasradinit kishte vdekur nje plake. Nasaradini tu
e kerku bicikletn fillon te qaj dhe e pyeten a u merzite. e vjeter e vjeter po
edhe nja dy her i kisha hyp (bicikletes)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:49 pm

u kan nastradini tu hes rrunges edhe do shok i kan thon rrena bre diqka , ai i
ka thon u shuni bre se mka dek nana,edhe e vazhdon rrugen. mas dy dite shkojn
shokt per ngushllime edhe kur trokasin ne der i del nana e nastradinit edhe ata
i thojn nastradinit pse na the se te ka dek nana? ai ja kthen e i thot ''po ju
am that me rrej e une ju rrejta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:49 pm

Na ishte një Ferrari i cili kushtonte 30.000
euro,kurse Nasradini i ka pas
29.999 euro. E pa një plakë e ja lypi një (1) euro me ble një ferrari. Plaka tha
që po ti jap dy euro blema edhe mu nja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:49 pm

Shkon nji kojshi me ja lype Nasradinit qerren per me shku ne qytet. Kur kthehet
Nasradini brenda e vet gruja kush ke. Nasradini i thot se ke Dini me ma lype
qerren per me shku ne qytet dhe ja dhash. Gruja e i thot Nasradinit qysh me ja
dhane qerren Dinit ai ma ka prish bothen teme e qerren tane ta bon llom krejt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:49 pm

ka qen ni her nastradini duke kalu me biciklet po ju ka prish bicikleta dhe ne
at moment xhemati kan kalu andej me ni plak te vdekur dhe e kan vet nastradinin
pse po kan se e vjeter ka qen aj u pergjigj e vjeter e vjeter po i kisha hyp
edhe naj dit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:50 pm

Ukan nje here Nastradini me shoket e vet ne aeroplan.Dhe duke ecur aeroplaniit i
ka ra funi.
Dhe njerzitr qka me ba jan kap ne hekrat e aeroplanit
nalt.Nastradinit i kan than shoket se a guxon me kcy:
Ai ka than.>Rrehni
ju shuplak une po kcej.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:50 pm

u kan nasradini me kali ne mal edhe ka hyp me pre ni dru edhe ate drunin qe u
kan tu e pre e ka pre aty ku u ul edhe tu e pre tu e pre ka ardh nje djal
atypari dhe i ka thane mos e pre qat drunin ku je ul se rrezohesh nasradini i
thot mos ta nin ty se nuk rrezohena nasradini tu e pre drunin ku u ul u rrezu
dhe e ka thy kamen e djatht tu ec udhes me kali e sheh apet qat djalin edhe
nalet i thot nasradini si e dite qe e thej kamen a e din kur ka me dek aj djali
i thot po more,, kur i thot nasradini sit ban kali tri here hihihihihi i thot
kuku pasna me dek tri here sit ban kali hiihihihkiihiihih tu ec udhes ban nje
here kali hhihi tu hec anena udhes kali ban per se dyti kali hihi kur thot
nasradini kuku edhe njeher sit ban kali hihih ka me dek kur edhe se treti ban
kali hihihi edhe nasradini thot a deka bre edhe bjen ne toke edhe e then edhe
tjetren kam.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:55 pm

Nje dite kish vdek nje
plak dhe pasi nuk ishte
Hoxha prezent e
thirrin
Nastradinin per ceremonin
e varrimit.
Pasi nisen xhemati per
ne
varrim njeri nga xhemati e pyet Nastradinin:
Allahile Nastradin a ma
sevap eshte me ec para
xhenazes apo prapa?
Nastradini pa u mendue i
pergjigjet:
kryesorja eshte mos me qen mbrenda ne tabut se
ndaq shko para
ndaq prapa nesoj eshte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:55 pm

nastradin si gjithmon ai te gjith njerzit i ka rrejt po njoni ka then se mu nuk
mundesh me rrejt edhe e ka pa nastradinin pshtetun ne muri dhe i ka tho o
nastradin leshoma nje rren nese munesh nastradini i ka thon jo valla se nuk i
kom me veti , i kom lon ne shpi ai i ka thon ani a po shkon me i marr ne shpi
nastradini i thot shkoj vetem nese e man qet muri ai i thot mos ki dert ti ai e
man murin e nastradini shkon e rrin ne shpi dhe i thot grus vet oj gru boma qata
buk se diqa urie ai han buk e flen ne gjum dhe kur qohet e she ore4 dhe tho
kkuku po une e kom lon njerin tu me prit dhe shkon nastradini dhe i thot ai
njeri a i more rrenta ai i thot po ku po don ma rren se qita se muri i ri nuk
rrzohet e ti tu e majt ????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:56 pm

Gruaja e nastradinit e thirri nastradinin dhe i tha:Ku ku per mu o nastradi ja
kum la teshat djelit e jon zvoglU. Kurse nastradini i tha:Ani moj laje edhe
djalin qe ti bijen taman
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:57 pm

sh kon nastradini edhe e kish pas ni leper edhe qka i thojke atij leprit aj e
ngojke edhe ni dit i vjen ni kusheri nastradinit edhe i thot me me sherby aj e
sherben edhe i thot a ma shet leprin aj i thot sa
i thot 100 euro i thot a
hajgare po bon une 10000 e kam ble vet i thot ok sa dush aj ja jep ni qmim te
madh qetash i thot aj kusherini leprit qomi do sene te shpija edhe aj ja qon
edhe ik te nastradini tani ni dit vjen kusherini te shpija atina edhe e shef
leprin te nastradini i thot qka ma ke marr leprin i thot une sta kom marr ka
arrdh vet edhe i thot si dush a pe blen e i thot kusherini e hamomin ti me ma
ngul mue apet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:57 pm

O kon nasradini i ka thon nona vet shko bleje 1 kg
fiq edhe ka te shkojsh
thuje fjalen fiq per mos me harru edhe ky menon qe i ka thon hiq edhe ka te
shkon thot hiq hiq hiq osht ni peshkatar tu peshku edhe e nin e kap e rreh edhe
i thot ka te shkojsh
thuj "perdit ka nja" tu shku
jon do tu e vorros ni
njeri edhe ata e rrehin edhe ithojn ka te shkojsh thuj "zoti t'lasht shnosh"tu
ec e tu thon "zoti t'lashte shnosh" e sheh ni njeri tu pre lop edhe aj e rreh
edhe i thot ka te shkojsh thuj te boft mir edhe e sheh ni njeri tu bo kak, tu'j
u dhi edhe i thot te boft mir edhe...........hahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:58 pm

ish kan ni here nastradini edhe i smuhet gruja edhe ne aksham e nxan e qin se
thot te mos jes me zhig te grus kur e qin ajo qohet e thot me vete sikur te
kisha dit me qi edhe baben ndoshta kish shpetu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:58 pm

Nasradini i dëshpruar me martes po kthehet në shtëpi i bërë tap nga alkooli dhe
në derë po pret gruaja e tijë.
Nasradini: Boll keq valla! Shkova me u pi me
raki qe te harroj gruan dhe ja ku u paskan bo dy qetash dhe qe te dyja po me
presin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:59 pm

Nastradin a do te vin shoket per te pare qe e ke kemben e thyer?Po ama te vin
vetem ata qe kan thyer kemben para meje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:59 pm

Ka qenë Nasradini me nji odë burrash edhe njani prej atyre e pyet Nasradinin "O
Nasradin sa vjet be i ki,ai ia kthen "20 vjet .Mbas 20 vjete i njejti person e
pyet prap sa vjet i bone o Nasradin ai i thot 20 vjet.Ky quditet edhe i thot
qysh be para 20 vjetesh te veta sa vjet i ki tha 20 e tash prap po thush te
njejten gjë«.Nasradini ia kthen "BURRI NJË‹HER‹ FOL"hehehehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 6:59 pm

Ka qen nasradini ne rrug, u arrdh nje njeri dhe i ka thon ik nasradin se po vijn
mi marr magart ne kollotje. Nasradini u ik u shku ne shpi kur u shku ne shpi
gruja i ka thon qka je lodh kshtu?Nasradini:po vijin mi marr magart e ika se po
me marrin edhe mu!
Gruja:po ti sje magar qe me te marr.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 7:00 pm

I hup Nastradinit Dhia edhe del tash me lyp n'shkretir edhe tash e lyp e lyp se
gjon edhe tash befas e sheh nje shtepi edhe tash hyn aty edhe e sheh veq nje
grua edhe tash e vet ato thot a ma ke pa dhin tash aj thot jo veq hade gjithum
edhe tash e qin ato edhe kur pe sheh prej dritareve burin e vet ka kthehet prej
punes edhe ja bon ik mshefu dikund Nastradinit edhe tash aj hin ner kauq edhe
tash aj buri i asaj grus ja nis e qin at grun edhe ja bon qa pom vjen lezet
krejt boten pe shoh qohet nastradini e dhin tem a po ma sheh kun...!!!RazzRazz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 7:00 pm

NJEHER SHKON NASRADINI ME BLE NI KAPUT E MER NJO ME NGJYR TE BARDH EDHE THOT ME
MIR PO E MAR NJE TE VERDH EDHE DEL NGA SHITORJA ME KAPUTIN E RI SHITSI I THOT PO
NASTRADIN TI DUJESH ME PAGU EDHE NASTRADINI I THOT PO PSE ME PAGU NI SEND KUR SO
E JEMJA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 7:00 pm

Ish dal nastradini me shit dru me magar,drut i kishte qit ne samar te magarit
vjen nje berber e i blen drut kur i qon nastradini drut berberi ja nal edhe
samarin se thot edhe samari eshte dru ky sdon me ja dhane e shtyhen pak po ia
jep.I thote:qe bre mere.
po tash me ja nxirre hakun nastradini shkon mu rrhu
edhe i thote sa kushton roja ,berberi thote 1 euro, e per dy pesrsona 2 eura.Ani
qe rruje pra magarin nihere krejt tana mu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 7:01 pm

Po takohet Nasradin ne Shkup me nje makedonc dhe po e pyet prej nga
je?

Makedonci: Ja sum vo Skopje
Nasradini: E Une jom vo Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   Mon Jun 08, 2009 7:01 pm

ish dal nastradini ni nat me marr uj ne bunar edhe po e sheh hijen e hanes ne
bunar edhe thot: - Te koka ra hana ne bunar,duhet me nxjerr diqysh.!
Edhe e
merr çengelin e shtin ne bunar edhe munohet me e ngre hanen po i kapet çengeli
ne ni guri e smunet me ngre edhe dikur e ngre me hez edhe e rrok çengeli ne kry
e rrxon.Nastradinit i bjen te fiket edhe kur te qohet e she hanen ne qiell edhe
thot:
-S'pe kom gajle qi u rrxova veq shyqyr qi e nxjerra hanen pej bunarit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barcoleta për Nasradinin   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Barcoleta për Nasradinin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Humor-
Kërce tek: