Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 "Sprites" mbi qiellin e Evropes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: "Sprites" mbi qiellin e Evropes   Thu Jun 11, 2009 11:57 pm

"Sprites" mbi qiellin e Evropes
Drita misterioze qarkullojne ne qiellin e Evropes. Studiuesit e
atmosferes sqarojne se nuk ka asnje UFO mbi ne, po jane fenomene me
shkaqet dhe karakteristikat e veta.

Shkencetari spanjoll, Oscar Van der Velde di Sant Vincenc de Castellet,
thote se ato qe duken si re te shndritshme, ne jane gje tjeter vecse
"Sprites".

Kjo emertese i eshte vene fenomenit meteorologjik qe ndodh ne 80
kilometra lartesi nga toka dhe qe zhvillohet ne dy kahe, lart dhe
poshte.

"Sprites" ndodh kur nje rrufe leshon shkarkesa elektrike prane nje reje
gjigande, duke gjeneruar keshtu kushtet ideale per formimin e drites. E
gjithe kjo sekuence zgjat shume pak.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
 
"Sprites" mbi qiellin e Evropes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ëmbla ime nënë" Gezuar nënë diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall të puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" për invalidët e luftës së Kosovës
» Në Filadelfia u promovua libri "Përjetë me ty" i autorit Ivzi Çipuri (1)
» Iren Papas: NË KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Portali :: Teknologjia-
Kërce tek: