Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Installo ranks ( Gradat ) tek vbulletin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Installo ranks ( Gradat ) tek vbulletin   Sun Jun 14, 2009 8:32 pm

1.Shkon ne FTP edhe i bon upload ne folderin images
2.Pastaj ne Folderin Images do te paraqiten shum foldera e fajlla,por ti hyn ne folderin Ranks
3.Aty i bon paste ranks edhe del prej FTP

Kur ti mbarojm kto 3 hapat e par duhet te shkojm kshtu

1.Pasi qe i kemi perfunduar 3 hapat e par shkojm ne panel
2.Pastaj shkojm ne User Ranks
3.Pasi qe te klikojm ne User Ranks Duhet te Klikojm Aty ku shkrun "Ad New User Rank"
4.Kur ta perfundoni hapin e Nr.3 do te dal nje si pjes e faqes ku do te jene do te dhena
5.Kur te celet kjo e hapit Nr.4 Klikoni ku doni cilin Usergroup Me ja vendos Rank
6.Une Ne Usergroup Kur doli psh e morra Administrators
7.Ajo dmth asht grad speciale,pra ja bom kshtu atyre me posht

Quote:
Minimum Posts 0
Stack Rank Yes
Display Type If Display Group=This Group
8.Pastaj aty ku asht "User Rank File Path",e shkruani lokacionin e ranks qe gjendet ne FTP
9.DMTH i bjen kshtu nese i kini kryar 3 hapat e par,lokacioni duhet me kan kshtu

Quote:
images/ranks/emri.gif
Aty ku shkrun EMRI duhet tja boni emrin e ranks si quhet ne FTP!

Kur ti perfundoni kto shkoni SAVE edhe ranks qe zgjodhet u instalua me sukses!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
 
Installo ranks ( Gradat ) tek vbulletin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Vbulletin :: Tutorials Rreth vB-
Kërce tek: