Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Cilat jane fjalekalimet(Password) me te perdorura?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nazif.iI
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 34
Filloi me : 23/05/2009
Mosha : 25
Vendodhja : Ferizaj

MesazhTitulli: Cilat jane fjalekalimet(Password) me te perdorura?   Fri Jul 03, 2009 9:33 am

Kete e ka zbuluar nje gazete amerikane “Errata Security” duke analizuar nje kampion prej 28mije password te vjellura nga nje pirat informatik.
Reth 16% jane emrat e tyre,14% sekuenca numrash (me e prdorura 1234) ose shkronja te njepasnjeshme ne tastiere (QWERT ose ASDFG).
Ndersa 4% perdor kaq shume fantazine dhe si password perdor fjalen "password".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cilat jane fjalekalimet(Password) me te perdorura?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: