Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Laptop Indian me çmim shume te ulet!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nazif.iI
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 34
Filloi me : 23/05/2009
Mosha : 25
Vendodhja : Ferizaj

MesazhTitulli: Laptop Indian me çmim shume te ulet!   Fri Jul 03, 2009 9:34 am

Qeveria Indiane ka publikur nje projekt per edukimin qe parashikon dhe tregtimin,ne ditet ne vijim, te nje kompiuteri portatile qe kushton vetem 500 rupie, rreth 8 euro. Nuk jane bere akoma te ditura karakteristikat e dispozitivit, por me sa merret vesh duhet te kete lidhje wireless dhe nje memorie prej 2 gigabyte.
Lajmi ka bere qe Nicholas Negroponte te irritohet, sepse me projektin e tij “One Laptop per Child” po provonte prej disa vitesh te shiste notebook femijeve me 100 dollare: me sa shifet nuk perfilll faktin qe indianet i bejne vete kompiuterat tani.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Laptop Indian me çmim shume te ulet!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: