Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit



 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Botë e çuditshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nazif.iI
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 34
Filloi me : 23/05/2009
Mosha : 25
Vendodhja : Ferizaj

MesazhTitulli: Botë e çuditshme   Fri Jul 03, 2009 9:41 am

Nje 67 vjecare mund te konsiderohet pas dy muajsh, pa frike si nena me e vjeter ne bote. Behet fjale per Zlatka Jovic, nje shtetase serbe e cila ka mbushur faqet e para te gazetave, pasi ka ngelur shtatzane ne nje moshe kur askujt nuk i shkonte nder mend. Duhet vecuar fakti se ajo ka ngelur shtatzane ne menyre natyrale, pra pa ndikimin e shkences dhe pritet qe pas dy muajsh ajo e behet nene. Mjeket theksojne se Zlatka Jovic, eshte ne muajin e shtate te shtatzanise dhe ajo nuk paraqet asnje rrezik per nderprerjen e barres. Jovic eshte martuar e nje burre 14 vjet me te ri se ajo, nje martese e cila eshte nderprere 10 vite vite me pare per shkak te problemeve ne cift, por ata kane mundur ti kthehen normalitetit duke u bashkuar serish, por kete here me nje suprize, pra presin nje femije. Vlen te theksohet fakti se ata deri tani nuk kane patur femije dhe mesa duket menopoauza, nuk ka qene ndonje arsye e madhe, qe ti kufizonte 67 vjecares, deshiren per tu bere nene.


Shkoder, nje zog shqiponje shitet 20 mije leke Nje shqiponje e vogel eshte shitur ne qytetin e Shkodres me 20 mij? lek?. Kurioz? p?r shpendin e rrall?, dhjetra njerez rrethuan bariun, qe kishte sjelle zogun e shqiponjes ne qytet. Pas ofertave te shumta, bariu nga fshati Lepush, i komun?s s? Kelemendit, n? rrethin e Mal?sise se Madhe, e shiti zogun e shqiponjes me ?mimin 20 mij? lek?. Nje zog i tille eshte par? shum? rrall? nga njerezit n? qytet, nd?rkohe q? edhe per malesoret kapja e tij me dor? ?sht? nj? gj? e ve?ant?. Ky eshte rasti i tret?, q? banor? nga Shkodra dhe Malesia e Madhe sjellin ne qytet nj? zog t? rralle. Ne Janar 2004 nje fermer nga fshati Bru?aj shiti nj? zog shqiponje 17 mij? lek?. Nd?rsa, me t? nj?jtin ?mim e shiti zogun e shqiponj?s dy vjet m? par? n? Shkod?r edhe nj? banor nga Tropoja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Botë e çuditshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: