Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Iran, roja i nje fabrike tjegullash ne gare per president

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nazif.iI
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 34
Filloi me : 23/05/2009
Mosha : 25
Vendodhja : Ferizaj

MesazhTitulli: Iran, roja i nje fabrike tjegullash ne gare per president   Fri Jul 03, 2009 9:45 am

Roja e nj? fabrike tjegullash n? Iran ishte i pari q? u regjistrua p?r t? marr? pjes? n? zgjedhjet presidenciale t? 17 qershorit, edhe pse ai e di mir? se shanset p?r t? fituar jan? shum? t? pakta, njoftoi agjencia zyrtare e lajmeve IRNA. Abolqassem Khaki mb?rriti n? Teheran nga qyteti Meybod p?r t'u regjistruar si pjes?marr?s i gar?s zgjedhore p?r presidenc?n, n? nj? p?rpjekje p?r ta kthyer at? n? duart e konservator?ve pas p?rpjekjeve t? d?shtuara t? Mohammad Khatamit p?r reformim. Agjencia njoftoi se Khaki ka frik? se mos K?shilli Kushtetues mund t? refuzoj? aplikimin e tij. Ky k?shill ka vendosur kritere morale dhe legjislative shum? t? forta dhe k?rkon s? pari q? kandidat?t t? jen? politikan? t? afirmuar. N? vitin 2001, k?shilli lejoi vet?m 10 nga 814 kandidat? t? mundsh?m t? regjistroheshin n? gar?n presidenciale. Iranian?t kan? koh? deri t? shtun?n t? regjistrohen p?r zgjedhjet preside
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Iran, roja i nje fabrike tjegullash ne gare per president
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: