Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Disa kuriozitete nga bota

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nazif.iI
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 34
Filloi me : 23/05/2009
Mosha : 25
Vendodhja : Ferizaj

MesazhTitulli: Disa kuriozitete nga bota   Fri Jul 03, 2009 9:46 am

Femija amerikam Michael Kimi nga Pensakola e Florides,eshte me inteligjenti ne rruzullin tokesor.Si 6 vjeçar mbaroi shkollimin e larte.Dhe si 10 vjeçar mbrojti tezen e doktoratures.(LUM KY).


Sa vjet i ka peshku mund te llogaritet duke ia numeruar unazat ne verezat e tij njesoj siç percaktohet vjetersia e drurit sipas rratheve qe gjenden branda trungut.


Per nga rezervat e kromit,shqiperia renditet ne vend te pare ne bote.Ku mund te permendim ate te Burrelit(ku prinderit e mi kane punuar mbi 25 vjet) dhe ate te Elbasanit.


Humnera me e njohur ne bote eshte "Jean Brener",ne Pirenej me thellesi 1.535 m.


Vali i ullirit,eshte nje lubrifikant(pastrues) i shkelqyer i zemres dhe i arterieve.


Njerezit qe pijne me shume çaj se kafe,jane me te mbrojtur nga disa lloje kanceresh,si ai i melçise,zorres e stomakut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Disa kuriozitete nga bota
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: