Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pergjimi i celulareve..si behet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nazif.iI
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 34
Filloi me : 23/05/2009
Mosha : 25
Vendodhja : Ferizaj

MesazhTitulli: Pergjimi i celulareve..si behet   Fri Jul 03, 2009 9:48 am

Programi i «pergjimit» te celulareve nuk eshte me nje ceshtje e re, e cila duhej te «zbulohej» nga televizionet dhe me te cilen duhet ti interesoj cdo qytetari. Programet te cila lehtesojne pergjimet jane te njoftura prej nga perdoruesit«pasionant» , si dhe nga ata te cilet informohen rregullisht nepermjet faqes shqiptare te telefonave celulare http://danipr.inc.md/xs_047/index.php e cila megjithese free jep informacion te vazhdueshem per programet e telefonave celulare si edhe programeve te ndryshme mbi keto te fundit. Perpara disa muajve o morrem rregullisht si edhe kerkuam programin FlexiSpy, ku ne baze te informacionit nga kompania e cila e prodhoi kete program lejon pergjimin e bisedave telefonike ne celular, rrgjistrimi i thirjeve si edhe SMS, mbajtjen e arkivit me te gjitha thirjet si edhe kohezgjatjen e tyre si edhe shume funksione te tjera qe kryen ky program. te gjitha keto te dhena mund te bien ne dore te personit te interesuar ne cdo moment, nepermjet nje lidhje te shkelqyeshme on line. Sigurisht, FlexiSPY i cili u reklamua si program qe «lejon perdoruesit e ketij programi te shikojne nese i tradheton gruaja» eshte ne fakt i shtrenjte. Punon vetem ne aparatura celularesh, te cilat mbeshteten ne platformen S60 te Nokias.

FlexiSPY nuk eshte i vetmi program i cili lehteson pergjimet.Me nje klik te thjesht ne faqen shqiptare te cilen ju treguam me siper do te gjeni disa programe analoge te ketij stili, te cilat punojne vetem tek smart phones . Nje kategori tipike programesh jane ato qe lejojne hyrjen e SMS. Programet e llojit te tille jane kryesisht«te pamundura» te shifen nga perdoruesi, punojne vazhdimisht si dhe marrin persiper te futen ne numera te tjere telefonash dhe dergojne te dhena, si per thirrjet qe hyjne dhe ato qe dalin, si edhe per SMS. SMS Forwarder Lite eshte nje program i ketij lloji e cila jepet edhe falas, lejon shikimin e te gjitha SMS ne nje numer te caktuar celulari. Nje program tjeter i avancuar i ketij lloji, kontrolli i te cilit mund te behet... vetem me SMS dhe jo nga ndonje zyre eshte SMS Anywhere ndoshta flitet per nje spyware
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pergjimi i celulareve..si behet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: