Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kuriozitete mbi kafshet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Kuriozitete mbi kafshet   Thu May 21, 2009 5:58 pm

Kuriozitete mbi kafshet 1. Briri i rinocerontit perbehet nga keratina, lenda perberese e flokeve.
2. E perbashketa e njeriut me gjirafen eshte qafa e tij, sepse permban te njejtin numer kockash, 7 te tilla.
3. Ariu Kodiak peshon sa 12 te rinj atlete.
4. Kanguri lind lind me madhesine e nje kokrre karameleje. por ka aftesine te rritett 15 here me shume se cdo gjitar tjeter.
5. Bretkosat paradoksale quhen te tilla sepse larva eshte 5 here me e madhe se prindi.
6. Bretkosat nuk vjellin.
7. Harabeli i rreh krahet 100 here ne sekonde.
8. Kenga e nje balene ne toke do te bente zhurmen qe ben nisja e nje anijeje kozmike.
9. Ulerima e ujkut nuk ben jehone.
10. Bletes per te prodhuar 1 kavanoz me mjalte i duhet te fluturoje rreth 80 mije km dhe te ndalet ne 2 miliopn lule.
11. Breshka australiane merr fryme nga zorra e trashe.
12. Delfinet flejne vetem me gjysmen e trurit.
13. Merimangat e vogla gafore pasi lindin hane nenen e tyre ne menyre graduale.
14. Oktapodet jetojne me gjate pa organet e tyre riprodhuese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete mbi kafshet   Thu May 21, 2009 6:12 pm

Struci i ka syte me te medhaja Se trute
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Kuriozitete mbi kafshet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: