Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ju ka blloku telefoni? ja ketu i keni KODET

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: ju ka blloku telefoni? ja ketu i keni KODET   Mon May 18, 2009 10:04 pm

Kodet per SAMSUNG SH600:
*#06# -> IMEI
*#9999# -> Versioni i Software
*#0837# -> Version i Software (per te dhene prodhimin)
*#0001# -> Seria
*#9125# -> qesh kur ben sarzh
*#9998*228# ->gjendjae baterise
*#9998*246# -> gjendja e programit
*#9998*289# -> per te rregulluar gjendjen e alarmit
*#9998*324# -> ekrani i pare
*#9998*364# -> qeni time !!!
*#9998*377# -> gabimimi EEPROM .Futeni madhesin e butonit. Cancel dhe ok.
*#9998*427# -> per te gjetur qenin time (per zotin se ca do te thote qeni time nuk e di)
*#9998*523# -> Kontrasiti i ekranit LCD - vetem versionin me G60RL01W
*#9998*544# -> kerkimi i shpejtesise
*#9998*636# -> gjendja e memories
*#9998*746# -> gjatesia e file-it SIM
*#9998*778# -> Tblojae servisit SIM
*#9998*785# -> Gabimet RTK - nese shtyp ok, telefoni kycet, B gabim ne memorien informative.
*#9998*786# -> Run, fund, UP, fund

Kodet per SAGEM :
*# Komandat
*#06# numri i IMEI
*#30# Per te pare ID qe ka ardhur
*#31# -//- ID qe ka ikur
*#33# ben inaktife butonin e thirrjes
*#35# ben aktife -//-
*#43# vonesae thirrjes
*#100# ju tregon numrin tuaj te telefonit
*#101# DHLRU1 ?me falni po kete nuk e di se cfare eshte?
*#102# informata e dergimit
*#103# Koha qe jeni
*#147#Numri i fundit qe ju ka marrur
*#1345# Kjo eshte per te pare se sa kohe dhe sa kredi ja kane marre bisedimet .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
 
ju ka blloku telefoni? ja ketu i keni KODET
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Veçoritë e Skënderbeut, që nuk i keni njohur më parë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mobile Phones-
Kërce tek: