Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 sa eshte vlera?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
gress'
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 1
Filloi me : 18/05/2009

MesazhTitulli: sa eshte vlera?   Mon May 18, 2009 10:49 pm

sa eshte vlera?
2x2-2=?

Very Happy Cool
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: sa eshte vlera?   Mon May 18, 2009 11:05 pm

Te Lutem Prezantohu , pastaj posto

Me Respekt Stafi i riniaFr

Vlera e qesaj eshte 2 sepse se pari kryet shumzimi masanej zbritja

Pergjigjja eshte 2


Edituar për herë të fundit nga Admin në Wed May 27, 2009 11:51 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Re: sa eshte vlera?   Fri May 22, 2009 11:43 pm

Administraor ju ne fillim mire keni than se pari prezantohu e pastaj posto,mirepo prap je pergjegje.Une them keshtu se pari prezentohu eshte me mire?

Faleminderit per mirekuptim!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
PllumExe
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 540
Filloi me : 26/05/2009
Mosha : 21
Vendodhja : Ne procesor 3 MGHZ

MesazhTitulli: Re: sa eshte vlera?   Wed May 27, 2009 7:51 pm

Vlera 2x2-2 eshte e barabarte me 2
sepse se pari eshte radha e shumezimit (2*2) pastaj minusi

(2*2)-2= 4-2=2

Ja si zgjidhet detyra Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: sa eshte vlera?   Thu May 28, 2009 11:02 am

E pat Zgjidh niher Admini PllumExe Lexoj Postimet!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: sa eshte vlera?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
sa eshte vlera?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bimët dhe shtazët sheruese dhe ushqimore
» Ç’ ËSHTË NJERIU? CILA ËSHTË ORIGJINA? ÇFARË LLOJ SHORTI KA AI?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Matematikë-
Kërce tek: