Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pyetje nga matematika

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Pyetje nga matematika   Sat May 23, 2009 9:28 am

Qendra e rendimit eshte pika ku priten 3 _______________ e trekendeshit...
a) lartesite....... b) medianet.............c)simetralet e brinjeve......d)simetralet e kendeve.....?Kater pikat me te rendesishme te 3kendshit priten ne nje pike ne trekendeshin...


a)kenddrejt........b)barakrahesh.........c)barabri njes.......d)ne qdo 3kendesh
katerkendshi i cili i ka dy nga dy kende te barabarta quhet..........a)trapez......... b) paralelogram ............c)trapezoid................d)romboid..Katerkendshi i cili i ka dy nga dy brinje te barabarta quhet ......


a) trapez......b)paralelogram............c)deltoid... ............d)poligom


Ortoqender eshte pika ku priten 3 ___________ e trekendeshit


a)lartesit.............b)medianet...........c)sime tralet e brinjeve.........d)sim.e kendeve..........


Duke u liruar nga kllapat te zgjidhet ekuacioni.............


2x-{3-[4-(5x-6)]}=10detyre tjeter........

(2x-5y)-(7x+4y)+(5x+10y) =


18x^2(i bjen 18 ne katror....)

18^2y^3-------- mos u habitni ajo aty ne mes nuk eshte 2y por eshte y ne kub apo ne te treten apo sido qe i thoni ju.....) vazhdojme....


18^2y^3 - 6y^4 = ?


detyra tjeter.......
a^2+12ab+36b^2 = ?????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyetje nga matematika
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Matematikë-
Kërce tek: