Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Alien Skin Bokeh 1.0.2

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Alien Skin Bokeh 1.0.2   Sat May 23, 2009 11:28 pm

Alien Skin Bokeh 1.0.2 | 7.75 MB<table width="90%" align="center" border="0" cellpadding="3" cellspacing="1"><tr><td>Code:</td>
</tr>
<tr><td class="code">


Finally, you can manipulate focus just like fast expensive lenses with
Bokeh, Alien Skin’s lens simulator Photoshop plug-in. Bokeh can draw
attention to your subject by manipulating focus and depth of field
after the shot has been taken. From changing the depth of field to
placing a radial sweet spot and adding a vignette, Bokeh provides many
techniques for realistic blurring and altering the mood of a scene.
Bokeh is the only software that accurately simulates the distinctive
blurring and creamy highlights of real lenses. Terence Tay, Bokeh’s
designer, performed careful experiments with lenses famous for their
bokeh highlights, such as the Canon®️ EF 85mm f/1.2 II and the
Micro-Nikkor 105mm f/2.8. The result is a photo-realistic look, in
contrast to the unnatural blur from other software.

Main features:

» Easily create tilt-shift effects (e.g. Lensbaby) using the built-in radial and planar region shapes

» Simulate realistic depth-of-feld effects by importing selection masks from Photoshop

» Create distinctive bokeh highlights using different diaphragm shapes

» Plenty of creative controls to simulate many types of bokeh from smooth creamy bokeh to fancy heart-shaped highlights

» Use natural vignetting to simulate real lens effects (e.g. Lomo)
or creative vignetting to focus the viewer’s attention to any region in
your photograph

» Ability to save, recall and share your favorite Bokeh settings</td>
</tr>
</table><table width="90%" align="center" border="0" cellpadding="3" cellspacing="1"><tr><td>Code:</td>
</tr>
<tr><td class="code"> uploading.com Alien.Skin.Bokeh.v1.0.2.rar.html </td>
</tr>
</table>

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
 
Alien Skin Bokeh 1.0.2
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: