Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 1.197 pirsingje brenda një dite

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: 1.197 pirsingje brenda një dite   Mon May 25, 2009 12:33 am

Me dëshirën emri i tij që të gjendet në mesin e
faqeve të Librit të
rekordeve Guinness, një mashkull nga Teksasi i Shteteve
të Bashkuara të
Amerikës është dorëzuar në duart e një “mjeshtri” të
pirsingjeve, i
cili e ka shpuar trupin e tij me qindra gjilpëra, duke ia
shpuar
shpinën 800 herë.
Teksasiani i pasionuar me “dekorimet”
e
trupit pohon se ka thyer rekordin e Guinnessit pasi që brenda një
ditë
të vetme në trupin e tij ka vendosur hiq më pak se 1.197
pirsingje.

Jeremy Stroud pohon se më 2 maj për rreth pesë orë në trupin e
tij janë
futur 800 gjilpëra në shpinë, në dorën e djathtë 300, 50 në këmbë
dhe
20 në dorën e majtë.

Thotë se gjilpërat i janë larguar në fund të
ditës, por se vragat i kanë mbetur nëpër tërë trupin.

Afër Stroudit gjatë
tentimit të tij për të thyer rekordin kanë qenë dy
infermierë, si dhe
dëshmitarët e fotografi, i cili me fotoaparat ka
regjistruara tentimin e tij
për të thyer rekordin.

Stroud thotë se e ka pasur për qëllim të bëj 2.000
pirsingje, mirëpo në
një moment dhimbja e shkaktuar prej tyre ka qenë tepër e
fuqishme për
të vazhduar tutje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
 
1.197 pirsingje brenda një dite
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: