Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gjyshes në varrim i vijnë 172 nipër

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Gjyshes në varrim i vijnë 172 nipër   Tue May 19, 2009 3:29 amGjyshes në varrim i vijnë 172 nipër

Gjyshja Margaret Ward, e cila ka vdekur kohë më parë në
moshën 87-vjeçare, ka pasur jetë me të vërtetë të pasur. Në fakt, në
varrimin e saj kanë ardhur madje 172 nipër të cilët me këtë rast janë
bashkuar për herë të parë në një vend.

Irlandezja Margaret me bashkëshortin e saj Charles ka pasur 15 fëmijë, 172 nipër, 36 stërnipër dhe 18 stër-stërnipër.

Në varrimin e saj ishin të pranishëm 12 fëmijët e saj të gjallë Joan,
Patrick, Martin, Margaret, Mary, Catherine, Charlie, Bernard, Bridget,
Helen, Anne e Lawrence.

Për herë të parë në jetë janë bashkuar edhe nipërit e saj, e për nder
të gjyshes së tyre, ata kanë lëshuar nga nja tullumbace, transmeton
Telegraph.co.uk.

Një nga vajzat e gjyshes Ward, Anne Hudson ka thënë se e ëma e saj kurrë nuk i ka harruar ditëlindjet e nipërve dhe stërnipërve.

“Nëna ka qenë e shkëlqyeshme në çdo aspekt. Ka qenë e dhënë pas
familjes. Ajo ka qenë gjithmonë aty kur na është nevojitur. Kurdo që
kemi qenë në telashe, e kemi ditur se mund të shkojmë tek ajo”, ka
thënë Anne.

“Tërë vitin na ka blerë dhurata. Shkonte nëpër dyqane dhe kërkonte
dhurata sepse gjithmonë ka dashur që çdokujt t’i blejë së paku nga një
imtësinë”, ka shtuar Anne.

“Nganjëherë ka qenë edhe e rreptë në mënyrë që ta na mbajë të gjithëve
nën kontroll dhe ka qenë shumë krenare me familjen e saj. Si ajo edhe
babai vinë nga familje të mëdha. Nëna ka pasur nëntë vëllezër e motra,
derisa baba ka pasur 14. Unë kam vetëm tre fëmijë, përderisa disa nga
vëllezërit e motrat e mia kanë nga dhjetë e njëmbëdhjetë fëmijë”, ka
përfunduar Anne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Gjyshes në varrim i vijnë 172 nipër   Wed May 20, 2009 9:40 pm

Send I pamunduR a Pom Doket 136 niper!!!!Rekord Per Liber Te genisit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Gjyshes në varrim i vijnë 172 nipër
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: