Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ushtrime C++

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Ushtrime C++   Tue May 26, 2009 4:37 pm

Ushtrime C++
Ne k?t? teme do t? keni mund?si qe te krijoni nj? program tuajin p?r c++ por vet?m duke shkruajtur kode te cilat mund te kompilohen ne c++....
S? pari do t? filloj me disa ushtrime te thjeshta p?r t? par? se sa ne gjendje jan? antaret e forumit..
1. nj? program i cili shfaq ne ekran k?t?:
::::::un? jam Nek007:::::
//?sht? programi me i thjesht? p?r c++
#include <iostream>
using namespace std;
int main(){
cout<<"un? jam Nek007"<<endl;
return 0;
}
ushtrimi i par? p?r te b?r? ?sht?:
nj? program i cili kthen temperaturen nga Fahrenheit ne Celcius, duhet te pyesni perdoruesin se ?far? konvertimi do t? beje, f-->c apo c-->f, pa?i fat....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ushtrime C++
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: C / C++-
Kërce tek: