Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Power ISO 4.4

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Power ISO 4.4   Wed May 27, 2009 6:30 pmPowerISO is a software that helps you to convert, encrypt and mount DVD image files.

PowerISO is a powerful CD image file processing and file compression
tool, which allows you to create, extract, compress, edit and convert
ISO/BIN image files, and mount these files with internal virtual drive.

And most of all, the compressed files can be used directly without decompressing.

PowerISO supports shell integration, such as context menu, Drag and Drop, clipboard...With PowerISO you can:

Open and extract ISO File.

Create ISO file from hard disk files or CD/DVD-ROM.

Edit an existing ISO file directly.

Convert image files between ISO/BIN and other formats. PowerISO can
convert almost all image file formats to a standard ISO format file.

Make bootable ISO file, get boot information from bootable ISO file.

Make floppy disk image file.

Optimize files to save disk space while saving ISO file.

Mount ISO file with internal virtual drive. You don't need install any other virtual drive software.

Compress, encrypt or split image file. DAA(Direct-Access-Archive)
is an advanced format for image file, which supports some advanced
features, such as compression, password protection, and splitting to
multiple volumeskey features

Process ISO/BIN image files, make bootable CD image file.

Mount image file with internal virtual drive, and then use the file without extracting it.

Compress files and folders to a compressed archive. PowerISO will
scan and optimize the files during compression, and thus can have
better compression ratio and faster compression speed.

Split the compressed archive into multiple volumes.

Protect the compressed archive with a password.

Use the compressed archive directly without decompressing. PowerISO virtual drive can mount the compressed archive directly.Kodi:
http://rapidshare.com/files/231445360/PowerISO440.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
 
Power ISO 4.4
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: