Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Humb 25 kilogramë nën hipnozë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Humb 25 kilogramë nën hipnozë   Wed May 27, 2009 7:57 pm

Gruaja e cila me anë të tretmanëve dietal dhe
këshillave të shumta nuk ka mundur të dobësohet, ka arritur që të humb
25 kilogramë peshë brenda katër muajsh falë hipnozës. Një mashkull e ka
bindur se e ka lukthin të bërë operacion para pak kohe dhe se ndihet e
ngopur sapo të haj pak.

Duket se njerëzit sugjestibil do të mundnin që me shpejtësi rekorde
të humbin kilogramë. Hipnotizuesi nga Marbella e Spanjës ka bërë
35-vjeçaren Marion Corns të humb 25 kilogramë për katër muaj. Nën
hipnozë e ka bindur se në formë operative i është instaluar një
shtrëngues i lukthit dhe se ndihet e ngopur pas konsumimit të vetëm pak
ushqimi, shkruan Telegraph. Gruas “i kujtohet” tërë operacioni. Është
operuar në një skenë teatri, i ka dëgjuar tringëllimat e thikave të
mjekëve, madje edhe aroma e anestezionit i është ngulitur në mendje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Humb 25 kilogramë nën hipnozë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: