Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mjeku heq uniformën dhe shkon të blej verë me tanga

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Mjeku heq uniformën dhe shkon të blej verë me tanga   Wed May 27, 2009 8:01 pm

Një mjek britanik ka tentuar të blej verë vetëm me
brekë tanga sepse të punësuarit e supermarketit në Addlestone kanë
refuzuar ta shërbejnë deri sa ishte me mantel të gjelbër.
Një
mjek anonim 40-vjeçar britanik e pret masa disiplinore pasi që ka ecur
nëpër supermarket të plotë vetëm me brekë tanga dhe çorape. E punësuara
e supermarketit Tesco në Addlestone nuk ka dashur ta shërbejë sepse ai
më herët ishte në detyrë. I ka thënë se nuk u shërbejnë njerëzve në
uniformë.

Mjeku është larguar me vrap nga dyqani dhe ka hequr
uniformën e gjelbër të spitalit. Është kthyer pas disa minutash në
çorape e tanga dhe ka kërkuar arkëtaren e njëjtë. “Nuk jam më në
uniformë! A do të më shërbeni tani”?, ka thënë ai. Arkëtarja ka
refuzuar ta shërbej dhe e ka thirrur policinë të cilët e kanë marrë në
pyetje mjekun dhe blerësit e të punësuarit e shokuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mjeku heq uniformën dhe shkon të blej verë me tanga
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: