Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Monolog dashurie..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator



Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 33
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

Monolog dashurie.. Empty
MesazhTitulli: Monolog dashurie..   Monolog dashurie.. EmptyThu May 28, 2009 9:21 pm

Jam futur ne nje bote enderruese ku ne te cilen jam mbreteresha e yjeve dhe e pafundesise....
Ne kete nate te erret po te ndricuar nga te gjithe yjet polare,e shtrire siper reve jam dhe mendoj per ty dashuri,mendoj se sa e bukur do te ishte hija jote ne kete nate te erret,mendoj qe sa bukur do ndriconte fustani yt i bardhe dhe sa madheshti do te kishte prania jote...
E di qe nuk e ke qejf erresiren por vetem ndricimin dhe bardhesine,e di qe nuk ke qejf te shohesh fytyra te vrenjtura dhe sy te perlotur,e di qe nuk ke qejf te shohesh zemra te lenduara dhe shpirte te vdekur;e di qe nuk ke qejf te jesh e lene dhe e harruar ne nje qoshe,e di qe nuk te pelqen te rrish vetem,e di qe te pelqen te luash,te qeshesh,te duash,te qash....te qash me lotet e gezimit.
I di te gjitha keto mikja ime e shtrenjte..;por vetem sonte te lutem mundohu te rrish me mua,me shoqero siper kesaj reje dhe me thuaj sekretet e botes tende,me thuaj cfare te bejme qe te mos vuajme,cfare te bejme qe te mos qajme dhe cfare te bejme qe vetem ty te te ngjajme!!
Po te jap takim ne kete erresire te pafund po te bukur,po te jap takim qe te kuptosh qe nuk eshte vetem bardhesia ne kete bote,eshte dhe erresia...te lutem mesohu dhe ti me te ashtu sic mesohet dhe eshte mesuar njeriu!
Te lutem vihu ti pak ne vendin e erresires dhe kupto sesa veshtire eshte qe te gjesh drite...te lutem kupto pak se cdo te thote ky carcaf i zi qe ka pushtuar boten mbare...te lutem kupto pak erresiren e shpirtrave te vuajtur dhe te zhgenjyer..te lutem rri vetem pak caste me ta..te lutem kupto qe cfare eshte vuajtja dhe brenga,te lutem qaj me lotet e njerezve,kupto cfare do te thote moskuptimi dhe humbje e ndjenjes qe ti ushqen!!!
Nuk eshte vetem gezim ajo cka ti nuk jep...;sa e bukur dhe madheshtore je,po aq mizore behesh kur dikush te tradheton...
Te lutem qendro me mua dhe degjo vajtimet e njerezve ne kete nate,degjo sa zemra vuajne dhe sa te lenduara jane!!
Te lutem vallezo me mua,merrja nje valsi siper kesaj reje dhe beje erresiren drite,beji yjet diej,jepu shkelqime me te fuqishem dhe mbushe kete bote me engjejt e tu...mbushe me te miren,mbushe me dashurine...
Po te lutem une qe sonte jam perendesha e yjeve ne kete bote endrrash....po jam njeri me shpirt dhe me zemer ne nje bote reale dhe keto lutje po ti bej ty sepse e di qe me kupton...e di qe kam te drejte dhe e di qe do te me ndihmosh!!
Te lutem behi njerezit te duhen ne pafundesi,te lutem hiqu lotet,brengen,jepu vetem gezimin,denoje tradhetine dhe zhduke ekzistencen e saj,jepu fytyrave bukurine dhe buzeqeshjen....te lutem beje per keta njerez qe aq shume te duan,beje per keta njerez qe jane skllaveruar kaq shume pas bukurise tende...te lutem beje per mua....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Monolog dashurie..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Poezi dashurie. Ketu postoni poezi dashurie
» Poezi dashurie

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Dashuria-
Kërce tek: