Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Detyre matematike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PllumExe
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 540
Filloi me : 26/05/2009
Mosha : 21
Vendodhja : Ne procesor 3 MGHZ

MesazhTitulli: Detyre matematike   Fri May 29, 2009 9:59 am

pese minj-A,B,C,D,E po testohen qe te kalojne nje tunel,sa here te kalojne marrin nje cope djathe


miu A ka ngrene 4 copa me shume se miu B
miu B ka ngrene 7 copa me pak se miu C
miu C ka ngrene 5 copa me shume se miu D
miu D ka ngrene 3 copa me shumese miu E
shuma e copave te ngrena te minj B dhe D eshte 10!


sa here e ka kaluar tunelin secili mi, nese secili ka kaluar me shume se 1 here?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Detyre matematike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Matematikë-
Kërce tek: