Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Problem me ore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PllumExe
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 540
Filloi me : 26/05/2009
Mosha : 21
Vendodhja : Ne procesor 3 MGHZ

MesazhTitulli: Problem me ore   Fri May 29, 2009 10:08 am

duke pare menyren e plotesimit te ores mundohuni ta zgjidhni sesa do te jete ora E _____?
ora A 5:23
ora B 8:26
ora C 12:30
ora D 5:35
ora E _____

__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 29
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Re: Problem me ore   Thu Jun 04, 2009 5:31 pm

Ora E do te jete 8:41
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
PllumExe
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 540
Filloi me : 26/05/2009
Mosha : 21
Vendodhja : Ne procesor 3 MGHZ

MesazhTitulli: Re: Problem me ore   Fri Jun 05, 2009 5:08 pm

E ke gabim dardi ja si eshte zgjidhja
Ora ne B eshte 3 ore e 3 min.me shume se ne A
Ora ne C eshte 4 ore e 4 min. me shume se ne B
Ora ne D eshte 5 ore e 5 min. me shume se ne C
Ora ne E do te jete 6 ore e 6 min. me shume se ne D,dmth ora do te jete:11:41
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Problem me ore   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Problem me ore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Matematikë-
Kërce tek: