Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 TELEVIZORI GJIGAND “Life Wall” QE E DI KUSH JE DHE KU JENI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PllumExe
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 540
Filloi me : 26/05/2009
Mosha : 21
Vendodhja : Ne procesor 3 MGHZ

MesazhTitulli: TELEVIZORI GJIGAND “Life Wall” QE E DI KUSH JE DHE KU JENI   Fri May 29, 2009 10:48 am

“Life Wall” quhet televizori më i ri i Panasonic i cili mbulon gjithë murin e dhomës dhe shërben për funksione të ndryshme. Secili nga personat që ndodhet në dhomë mund të shikojë programin e tij të preferuar në cilëndo pjesë të dhomës pasi ky lloj televizori shfaq gjëra të ndryshme në pjesë të ndryshme të ekranit. Nëse në pjesën e poshtme të tij mund të shohim atë që duam, nuk është e nevojshme që e gjithë hapësira e tij të përdoret për të njëjtin qëllim. Ai mund të na shërbejë edhe si fotografi apo pikturë e varur në mur. Diagonalia e ekranit të tij është 150 inç duke u bërë kështu ekrani më i hollë. “Life Wall mendohet të dalë në shitje vitin e ardhshëm. Që ai të funksionojë ashtu siç duhet, përdoret teknologjia e njohjes së fytyrave dhe lëvizjeve. Kur të uleni përpara tij, televizori do të njohë se kush jeni dhe ku gjendeni saktësisht duke shfaqur menjëerë programet tuaja të preferuara në pjesën e ekranit që gjendet pikërisht para jush. Nuk duhet të flasim se si mund të përjetohen lojrat apo videot e ndryshme në këtë ekran fantastik megjithatë nuk dihet ende se cilat do të jenë pasojat për sytë tanë. Si do që të jetë, nëse Panasonic arrin të shndërrojë këtë koncept në realitet, gjithkush do të donte ta kishte pjesë të shtëpisë së tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
TELEVIZORI GJIGAND “Life Wall” QE E DI KUSH JE DHE KU JENI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: