Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 TANI MUND TE MARTOHESH EDHE NE NJE ANIJE KOZMIKE PER 1.45 MILIONE ERO

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PllumExe
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 540
Filloi me : 26/05/2009
Mosha : 21
Vendodhja : Ne procesor 3 MGHZ

MesazhTitulli: TANI MUND TE MARTOHESH EDHE NE NJE ANIJE KOZMIKE PER 1.45 MILIONE ERO   Fri May 29, 2009 10:49 am

Çiftet me fat së shpejti do të mund të realizojnë në plot kuptimin e fjalës hapin e madh drejt të panjohurës: Ky është premtimi i një kompanie japoneze që parashikon të organizojë martesa në hapësirë. Firma japoneze "First Advantage" hapi sot rezervimet për çiftet e reja, të gatshme të shpenzojnë deri në 240 milionë jenë (1,45 milionë euro) për të zenë vend në bordin e një anijeje të vogël kozmike që do të lëshohet deri në një lartësi prej 100 kilometrash. Gjatë këtij udhëtimi prej një ore, çifti do të kalojë disa minuta në kushtet e humbjes së peshës. Edhe tre të ftuar të tjerë mund të hypin në anije për të marrë pjesë në ceremoninë e dasmës.
Formalitetet e ceremonisë së martesës do të zhvillohen përpara ngritjes së anijes kozmike, me qëllim që çiftet pasi të kenë thënë "po" të mund ta kalojnë pjesën më të madhe të udhëtimit duke soditur konturet e tokës. First Advantage do t'i administrojë këto udhëtime me ndërmarrjen amerikane Rocket Plane, që do t'i ngrejë anijet nga një aeroport privat në Oklahoma (qendër e SHBA-së).
Edhe pse e lançon këtë ofertë në Japoni, "First Advantage" mendon se do t'i marrë kërkesat kryesore nga ana e pasanikëve kinezë dhe arabët e Gjirit Persik. Ajo konfirmoi se ka marrë kërkesa nga klientë të interesuar madje përpara se të hapeshin rezervimet.Turizmi hapësinor po zhvillohet duke kryer disa udhëtime që pas udhëtarit të parë në hapësirë, milionerit amerikan Dennis Tito, që i pagoi 20 milionë dollarë agjencisë hapësinore ruse për një udhëtim vajtje-ardhje në hapësirë në 2001.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
TANI MUND TE MARTOHESH EDHE NE NJE ANIJE KOZMIKE PER 1.45 MILIONE ERO
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: