Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 A e dini se......

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PllumExe
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 540
Filloi me : 26/05/2009
Mosha : 21
Vendodhja : Ne procesor 3 MGHZ

MesazhTitulli: A e dini se......   Fri May 29, 2009 10:51 am

"Qukapiku mund ta godas drurin deri në 25 herë brenda një sekonde.Sot të gjitha bletët e botës,brenda një dite prodhojnë rreth 3.000 tonë mjaltë

Qukapiku mund ta godas drurin deri në 25 herë brenda një sekonde. Sot të gjitha bletët e botës brenda një dite prodhojnë rreth 3.000 tonë mjaltë.Shpendi i quajtur albatros mund të flejë përderisa fluturon,është vërtetuar sese në këtë gjendje ajo mund ta arrijë shpejtësinë deri në 40 kilometra në orë. Çdo fluturake më shumë se 18 ulse është e domosdoshme të ketë stjuardesë.Në mesjetë sheqeri ka qenë shumë luksoz ka kushtuar nëntë herë më shtrenjët se qumshti.Rozali Bredford konsiderohet gruaja më e trashë e të gjitha kohërave ,në vitin 1987 ajo peshonte 544 kilogramë."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A e dini se......
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: