Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Watermark Master 2.2.14.0

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Watermark Master 2.2.14.0   Wed May 20, 2009 1:11 am
Bëj ujëra në letër Master 2.2.14.0

Një kërkesës për konvertimin e videos dhe imazhin duke shtuar ndonjë fotografi me llojet e tyre për të watermarks

Bëj ujëra në letër Master është një editor me shumë video kryesisht për qëllim për konvertimin e videos dhe imazhin duke shtuar ndonjë fotografi me lloje të watermarks me ta. Clear interfejsit dhe prania e magjistar të bëjë programin e lehtë të veprojë edhe për njerëzit që nuk zotërojnë ndonjë njohuri të veçanta.

Bëj ujëra në letër Master posedon të gjitha funksionet e nevojshme për redaktimi dhe imazhet e videos: një sërë filtra të gjerë (duke përfshirë Deinterlace), 6 algoritma te resampling, ngjyrës rregulluese karakteristike, aftësinë për të shfletoj, në formë të rrotës, mprehin apo zbutur imazhin, aftësinë për të vendosur afatet dhe shumë të tjerë. Ajo gjithashtu përfshin rrëmbyes funksion (Thumbnails krijimin e imazhit të albumit dhe video e fotografi) dhe aftësinë për të procesit fotografi si ato janë shtuar në dosje (ashtuquajturin Watch Folder funksion).


Bëj ujëra në letër Master mundëson krijimin e të gjitha llojeve të imagjinueshëm watermarks: text, video, animuar, GIF, imazhin, drejtkëndësh, mjegulloj fushë, kacavjerrës përputhje dhe audio.Display kohë mund të jenë të caktuar për çdo lloj ujëra. Në të gjithë zonën Preview watermarks mund të paraqitet ose, ose marrjen e tyre pa marrë parasysh kohë.

Bëj ujëra në letër është e optimizuar për Master grumbull përpunimit (përpunimin e një numër i madh i dosjeve nga një kalojë). Një dosje me fotografi mund të shtohet si source file. Files në dosje mund të përpunuara nga maskë here; subfolders recursive përpunimi mund të aktivizohet në rast nevoje. Fleksibile mekanizmin e ndërtimit të output file name mundëson origjinale për të ruajtur hierarkinë e folders pavarësisht nga kompleksiteti i saj.

Bëj ujëra në letër Master mbi të gjitha është menduar për krijimin e imazhit të albumit dhe video duke shtuar me të çdo frame disa informata për autorin e saj. Gjithashtu mund të rekomandohet që do të përdoret për grumbull konvertimin e video dosjeve nga një format në një tjetër dhe i shkëlqyer DVD. Përveç Master ujëra mund të jetë i dobishëm për krijimin e efekteve të ndryshme montazh.

Krijimi i Watermarks.
Bëj ujëra në letër Master Video lejon për të krijuar me të duke shtuar ata watermarks e llojeve të mëposhtme:
* Tekst - përfaqëson një të thjeshtë teksti ujëra. Gamë të gjerë dinamik variablave është në dispozicion për këtë lloj. Font, Madhësia e shkronjave, font ngjyra dhe disa prona të tjera mund të modifikohet. Pash efekt mund të zbatohet për të rritur text lexueshmëri.
* Image - është bazuar në një grafik file. Një numër i pronave mund të ndryshohet për këtë lloj ujëra: Madhësia, ngjyra transparente, rotacioni angle, etj
* Mjegulloj Area - është drejtkëndësh ose vezak mjegulloj zonë me rregullueshme size, forcën dhe transparencës turbullirë. Ajo bën të mundur që pjesërisht të fshehur elemente të padëshiruar video apo imazh; gjithashtu mund të përdoret si një mënyrë të përkryer për një tjetër sfondi ujëra.
* Drejtkëndësh - drejtkëndësh është përcaktuar zonën e mbushur me ngjyra. Ajo mund të përdoret si një sfondi për një tjetër ujëra.
* Video - është bazuar në një video file. Ky është një lloj dinamike watermarks video që paraqet një fotografi të vënë mbi një të përpunuara. Audio lumë i vënë fotografi gjithashtu mund të përfshihen në rast nevoje. Transparenca, përsëritja dhe disa më shumë prona mund te modifikohet.
* Film GIF - është e bazuar në një animuar GIF file. Ajo është një lloj tjetër dinamike watermarks animuar, që paraqet një fotografi GIF vënë mbi të përpunuara video file.
* Kacavjerrës Line - paraqet një tekst ujëra rrëshqitur kuadrin së bashku në drejtim të parapërcaktuar gjatë rishikim të përpunuara video file. Slide shpejtuar, vonesë në shfaqjen dhe disa më shumë prona mund te modifikohet.
* Audio - përfaqëson një audio file audio rrëke duke zëvendësuar të përpunuara media file. Vëllimi, përsëritja dhe disa më shumë prona mund te modifikohet.
Ekrani mund të jetë kohë të caktuar për çdo lloj ujëra. Në të gjithë zonën Preview watermarks mund të paraqitet ose, ose marrjen e tyre pa marrë parasysh kohë.

Hidden Encoding.
Mundëson përpunimin e ujëra Master pa hapjen e dosjeve kryesore të aplikimit dhe tregon GUI. Për këtë mund të përcaktuar parametrat e përpunimit për disa dosje nëpërmjet Windows Explorer dhe vetëm më pas shtoni (upload) të nevojshme fotografi në dosje - Master ujëra do veças procesin e tyre si ato janë shtuar. Kjo mund të funksionalitetit të përdoren për encoding fotografi në server nëpërmjet ndërfaqe web, dhe kështu ai mund të jetë jashtëzakonisht e dobishme për webmasters.

Video Editing.
Bëj ujëra në letër Master përfshin filtra të caktuar të gjerë (duke përfshirë Deinterlace) për redaktimi video dhe imazhet fotografi, 6 algoritma te resampling, ngjyrës rregulluese karakteristike, aftësinë për të shfletoj, në formë të rrotës, mprehin apo zbutur imazhin dhe shumë të tjerë.
Kërkesa mundëson të përcaktojë një pjesë të mediave fotografi që duhet të shtohet në prodhimin e file ose, në të kundërtën, hiqet. Kur të përpunimit të një numër i madh fotografi, e seksioneve mund të definohen të njëjtin burim për të gjitha dosjet ose individualisht për secilin prej tyre. Numri i seksioneve nuk është i kufizuar. The output file (s) mund të previewed para encoding.
Pri funksion mund të zbatohet në mënyrë që të vetëm procesin e zgjedhur fushën e të source file frame prerë dhe pjesa tjetër e ajo (mund të përdoret, për shembull, për zvogëlimin e zezë Stripes përgjatë edges e videos dhe imazhe). Kur të përpunimit të një numër i madh fotografi, Pri mund të vendosen në mënyrë të njëjtë për të gjithë burim fotografi ose individualisht për secilin prej tyre.

Montazh Feature
Bëj ujëra në letër Master përfshin montazh funksion lejon që të shtojë video skena, shtoni imazhe si skenat, zëvendësojë audio rrymë e fotografi të përpunuara me një tjetër, do të thotë të etj Nga kjo veti mund të krijojnë një fotografi të ndonjë video kompleksitetit. Përveç ai bën të mundur për të përpunuar më shumë se një fotografi në të njëjtën kohë në përputhje me të njëjtën skemë montazh: thonë se, nëse ju keni një qindra fotografi dhe doni të shtoni disa video skenën në fillim të secilës prej tyre, ju do të duhet të shpenzojë vetëm disa klikimeve për se!

Batch Processing
Bëj ujëra në letër është e optimizuar për Master grumbull përpunimit (përpunimin e një numër i madh i dosjeve nga një kalojë). Një dosje me fotografi mund të shtohet si source file. Files në dosje mund të përpunuara nga maskë here; subfolders recursive përpunimi mund të aktivizohet në rast nevoje. Fleksibile mekanizmin e ndërtimit të output file name mundëson origjinale për të ruajtur hierarkinë e folders pavarësisht nga kompleksiteti i saj.

Rrëmbyes
Bëj ujëra në letër Master mund kanxhë korniza individuale të çdo video file dhe ruani ato në një format grafik. Ajo bën të mundur që të kap i pari kuadër të një film, kanxhë korniza rregullisht (them, çdo 5 sekonda) ose kapje e parë kuadër të barabartë të secilit film i pjesët (numri i pjesëve mund te behet këtu). Përveç kësaj, mund të bëj ujëra në letër Master proces më shumë se një profil në të njëjtën kohë, i cili bën të mundur për të krijuar dy fotografi dhe video Thumbnails kalojnë nga një.

User Interface
Bëj ujëra në letër Master posedon ndërfaqe të qartë dhe i dobishëm, i lë të kuptohet se sistemi i bën duke u përdorur për të programit më të lehtë, dhe magjistar që ofron qasje të shpejtë dhe të thjeshtë për të pothuajse të gjitha operacionet në dispozicion.

Fusha e përdorimit
Programi ka për qëllim mbi të gjitha për krijimin e imazhit të albumit dhe video duke shtuar me të çdo frame disa informata për autorin e saj. Gjithashtu mund të rekomandohet që do të përdoret për grumbull konvertimin e video dosjeve nga një format në një tjetër dhe i shkëlqyer DVD. Përveç Master ujëra mund të jetë i dobishëm për krijimin e efekteve të ndryshme montazh.

Këtu janë disa tipare kryesore të "ujëra Master":

Krijimi i watermarks
Dinamik efektet
Dinamik watermarks
Blurring fushat e një imazhi
Heqja nga objektet statike një imazh
Remote file përpunimit
Konvertimi i videos dhe imazhet
Krijimi i Thumbnails
Video editor funksionet
Përpunimi i DVD
Player
Shtimi titraKodi:
[/url][url=http://hotfile.com/dl/3124771/d88e313/watermark-master.rar.html]http://hotfile.com/dl/3124771/d88e313/watermark-master.rar.html[/url][url=http://hotfile.com/dl/3124771/d88e313/watermark-master.rar.html]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.albanianforum.net
 
Watermark Master 2.2.14.0
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agron Shele:Lidhja Ndërkombëtare e Poetëve, Shkrimtarëve dhe Artistëve“PEGASI”ALBANIA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: