Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Shitje çdo ditë e më e dobët e kompjuterëve Mac

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PllumExe
Antar/e
Antar/e



Numri i postimeve : 540
Filloi me : 26/05/2009
Mosha : 26
Vendodhja : Ne procesor 3 MGHZ

Shitje çdo ditë e më e dobët e kompjuterëve Mac Empty
MesazhTitulli: Shitje çdo ditë e më e dobët e kompjuterëve Mac   Shitje çdo ditë e më e dobët e kompjuterëve Mac EmptyFri May 29, 2009 7:19 pm

Shitje çdo ditë e më e dobët e kompjuterëve Mac


Shitje çdo ditë e më e dobët e kompjuterëve Mac F.0319113227688_mKompjuterët e kompanisë Apple në muajin shkurt kanë shënuar rënie të shitjes, derisa në të njëjtën kohë shitja e përgjithshme e kompjuterëve është në ngritje. Statistikat kanë të bëjnë me tregun amerikan ku edhe përdoren më së shumti kompjuterët e Apple.
Shtëpia analitike NPD ka regjistruar rënien e shitjes së kompjuterëve të Apple në tregun amerikan gjatë muajit shkurt për 16 për qind. Në të njëjtën periudhë shitja e kompjuterëve në përgjithësi është rritur për 22 për qind. Për rënien e Applet fajtorë janë kryesisht kompjuterët Mac desktop të cilët janë shitur për 36 për qind në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar. Laptopët në anën tjetër kanë shënuar rënie prej shtatë për qind.

Kompjuterët desktopë nga Windows gjithashtu kanë shënuar rënie të shitjes prej 10 për qind, derisa për rritje të shitjes së përgjithshme të kompjuterëve të Windows meritorë janë laptopët të cilët po shënojnë rritje prej 36 për qind.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shitje çdo ditë e më e dobët e kompjuterëve Mac
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Shporta-
Kërce tek: