Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 [Bised]Homoseksualizmi,nje realitet apo semundje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator



Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 33
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

[Bised]Homoseksualizmi,nje realitet apo semundje Empty
MesazhTitulli: [Bised]Homoseksualizmi,nje realitet apo semundje   [Bised]Homoseksualizmi,nje realitet apo semundje EmptySat May 23, 2009 9:48 am

Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?
greket e kane patur pjese te kultures se tyre "Homoseksualizmin", ka qene praktike e vjeter qysh ne Greqine Antike,... megjithare une mendoj se Homoseksualizmi ose per me teper orientimi seksual percaktohet nga disa faktore biologjike (ne nivel hormonal dhe gjenetik) dhe kognitiv. Dicka qe ndoshta formohet qe ne moshe te re. Semundje?? nuk do ta emertoja te tille, thjesht dicka ndryshe. Eshte nje dallim qe shfaqet qe ne adoleshente, me perpara sesa eksperincat seksuale. pavarsisht se shoqeria gjithmon ka diktuar paragjykime per te tille njerz duke i qujtuar mendersiht te semure. Sot Psikologjia nuk e njeh Homoseksualizmin si semundje. Ekzistojne gjithashtu disa "Conversion therapies" per nje ri-orinetim seksulat te mundshem megjithate efikasiteti i tyre ngelet i diskutueshem. Eshte e vertet qe disa shqiptare ne Athine jane gay, e kam patur te veshtire ti besoj sepse nuk e di asnjehere nuk e kam asocuar Homoseksualizmin me shqiptaret, ndoshta sepse nuk e kam ndeshur kur kam qene ne alb. Nuk besoj ne ato format ekstreme te parandalimit; shfarrosje, paragjykime perbuzje sepse nuk do te kishin sens, qe nga momenti qe njerez te tille nuk influencojne per negativisht menyren sesi jetoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
[Bised]Homoseksualizmi,nje realitet apo semundje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sociologji-
Kërce tek: