Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Batch Watermark Creator v6.4

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Batch Watermark Creator v6.4   Sat May 30, 2009 2:33 pm

Batch Watermark Creator is a specialized tool for batch add text and
images watermark to your photos, images and pictures. Batch Watermark
Creator has beautiful and easy to use interface. You will be able to
process thousands of files in a few seconds.Otherwise, Batch Watermark Creator is able to edit photos, draw
border, create thumb, resizing, etc. Batch Watermark Creator is useful
for computer painters, designers, photographer and family
entertainment.

Here are some key features of Batch Watermark Creator:* Support more than 40 picture format (JPEG, BMP, TIFF, PCX, PNG,
TGA, PBM, PGM, PPM, GIF, VDA, ICB, VST, PIX, WMF, FAX, PSD, PDD, PSP,
CUT and PCD etc).

* The unique text smooth and the special effect technology, The
text watermark effect is extremely ideal, may compare favorably with
Photoshop.

* The visible watermark script editor, the script edition function is extremely formidable.

* Supports watermark types: text, image.

* Supports transparency, tiled of watermarks.

* Built-in picture editor.

* Adopt PNG compression technology, the verge of pictures will not be varicolored.

* Users can define pictures or words as watermark, and print on desired places of the pictures in batch.

* Parameters such as font size, color, position and so on can be defined by Users freely.

* Operation of the software is simple and easy.

* Support management of many watermarks simultaneously.

* Save the Users'setting automatically.

* Restrain the size of the targeted pictures.

* Compress and draw the verge of the pictures.

* Support the documentation operation of Drag and Drop, so long as
directly Drag the picture from Windows explorer to the contact surface
on, then join processing-table.

* Support watermark to revolve according to the angle.

* Support watermark tile and fit.

* The unique text watermark processing technology, the tile effect is more ideal.

* Support picture preview in processing.
Code:
uploading.com BatchWatermarkCreator.cape.rar.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Batch Watermark Creator v6.4
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: