Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Sony ul për 25 përqind çmimin e PlayStation 2

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PllumExe
Antar/e
Antar/e



Numri i postimeve : 540
Filloi me : 26/05/2009
Mosha : 26
Vendodhja : Ne procesor 3 MGHZ

Sony ul për 25 përqind çmimin e PlayStation 2 Empty
MesazhTitulli: Sony ul për 25 përqind çmimin e PlayStation 2   Sony ul për 25 përqind çmimin e PlayStation 2 EmptyFri May 29, 2009 7:16 pm

Sony ul për 25 përqind çmimin e PlayStation 2



Sony është duke e zbritur çmimin e Playstation 2 për 25 përqind. Madje vet kompania bën të ditur se ulja e çmimit do të bëhet edhe në Evropë edhe në Amerikë.

Konzola që ka hyrë në vitin e dhjetë të shitjes me pakicë do të kushtojë 100 euro prej 130 sa kushtonte, ndërsa në Amerikë do të kushtojë 100 dollarë prej 130 sa kushtonte më parë.
Sony ka shitur më shumë se 136 milionë konzola që prej 4 Mars të vitit 2000, kur edhe kishte dalë në shitje për herë të parë. Me gjithë daljen në treg të modelit PlayStation 3, modeli i vjetër (PlayStation 2) ende vazhdon të mbetet shumë i popullarizuar.
Kjo ndodhë për shkak se ka një katalog më të gjerë të lojërave dhe po ashtu ka çmim më të ulët. Në fundit e vitit financiar që përfundon të martën, Sony pret të shesë 8 milionë konzola, e po ashtu pritet edhe shitja e PlayStation 3 po në këtë periudhë. Gjatë këtyre nëntë muajve të fundit, shitjet e PlayStation 2 kanë kapur shifrat prej 6.5 milionë kopjeve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sony ul për 25 përqind çmimin e PlayStation 2
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SONY Cinescore 1.0.c
» Sony ACID Pro full 7.0
» Sony Ericsson PC Suite 4.010.00
» SONY VAIO P SJELL XP
» Fotoaparate verore nga Sony

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Shporta-
Kërce tek: