Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 çfare duhet te dini...?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: çfare duhet te dini...?   Fri May 29, 2009 8:21 pm

Janë disa gjera që duhet t'i dini:


Ku janë fushat e grurit më të mëdha se shtetet?

Luadhet me bar si valë deti që nuk t’I rrok syri në Kanada
dhe në SHBA mbillen me grurë. Një arë me grurë në Kanada është aq e madhe sa
përmasat e saj mund të jenë dy herë sa ato të një vendi në Europë, që quhet San Marino!


A rritet çokollata majë pemës?

Çokollata nxirret
nga farat e drurit të kakaos. Për fat të keq, druri i kakaos nuk rritet
gjithandej, vetëm në vende të nxehta e të lagështa të Amerikës së Jugut, Azisë
juglindore dhe Afrikës përendimore.


Cili është ai vend që ka më
shumë dele se njerëz?


Ndonëse Australia
ka më shume se 17 milion banorë, pjesa më e madhe e tyre jetojnë në pjesën
bregdetare të vendit, ka ferma të mëdha gjethesh. Australia ka rreth 147 milion
kokë bagëti, pra, afro nëntë herë më shumë se numri i banorëve
!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
çfare duhet te dini...?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Kuriozitete-
Kërce tek: